شیشلیک شاندیز

اولین رستوران ایرانی که کباب شیشلیک را به مهمانان و مشتریان خود ارائه داده است رستوران شاندیز مشهد در ایران است. شیشلیک شاندیز به عنوان غذای بین المللی در سال 1388 دریونسکو  به ثبت رسیده است. کباب شیشلیک شاندیز دارای طرفداران بسیاری درایران و خارج از کشور دارد کباب شیشلیک از جمله غذاهایی است که  قریب به اتفاق توریست های ایرانی خواهان چشیدن طعم این غذا در رستوران شاندیز هستند. شما همشهریان محترم می توانید طعم کباب شیشلیک را در رستوران شاندیز عظیمیه ،
بهترین رستوران در کرج، امتحان کرده و به مشتری دائمی این رستوران تبدیل شوید. 

شیشلیک شاندیز

راز شیشلیک شاندیز

از آن جایی که این غذا از گوشت گوسفند تهیه می شود و گوشت گوسفند دارای طبعی گرم می باشد و برای درمان بسیاری از بیماری های گوارشی مناسب است از گوشت گوسفند برای طبخ این غذا استفاده می کنند. پس می توان گفت راز شیشلیک شاندیز در تهیه این کباب از گوشت بره استفاده است. در تهیه شیشلیک از دنده گوسفندی استفاده می شود که هرسیخ شیشلیک شامل 4 تکه گوشت دنده بره می باشد. 

طرز تهیه شیشلیک شاندیز 

شیشلیک به روش های مختلفی پخته می شود که ما می خواهیم شما را با را طرز تهیه شیشلیک شاندیز به طور مختصر آشنا می کنیم. همان طور که قبلا هم گفته شد کباب شیشلیک از قدیمی ترین کباب ها در ایران است که دلیل اهمیت اصلی آن تهیه کباب شیشلیک از بخش دنده گوسفند است که این کباب را از دیگر کباب ها متمایز کرده است. برای تهیه کباب شیشلیک شاندیزی با ما همراه باشید. 

مود لازم کباب شیشلیک شاندیز

  • کره: 100 گرم
  • پیاز بزرگ: 3 عدد
  • دنده گوسفندی: 12 عدد
  • آبلیمو : 8 قاشق غذا خوری
  • روغن مایع: 8 قاشق غذاخوری
  • زعفران دم کرده: 1 قاشق غذا خوری
  • نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم

طرز تهیه کباب شیشلیک شاندیزی

در مرحله اول باید دنده ها را طعم دار کرده، سپس پیازها را با استفاده دنده ریز رنده می کنیم. با فشار دست آب اضافی پیاز را گرفته و آب پیاز را به دنده ها اضافه می کنیم.  بعد از آن آبلیمو را به همراه روغن مایع و زعفران دم کرده و مقداری نمک و فلفل سیاه به ظرفی حاوی دنده ها اضافه می کنیم. تمام مواد را با دست با گوشت دنده ماساژ می دهیم تا به خورد گوشت برود. بعد به مدت12 ساعت ظرف را دراخل یخچال گذاشته و در انتها گوشت ها در سیخ های پهن روی کشیده و روی زغال قرار می دهیم.  می توانید با مالیدن کره روی دنده ها نه تنها کباب ها را لذیذتر کرده بلکه مانع خشک شدن کباب ها هم شوید. پس از آماده شدن کباب می توانید غذا را با به برنج یا نان میل نمایید. 

شیشلیک شاندیز عظیمیه

در مطالب قبلی متوجه این موضوع شدید که پختن کباب شیشلیک شاندیز مستلزم داشتن مهارت و وقت کافی است است که امروزه با توجه به شاغل بودن بسیاری از افراد و توجه به این موضوع که طعم کباب شیشلیک خانگی، از طعم شیشلیک اصلی شاندیز بی بهره است بسیاری از افرار ترجیح می دهند که این غذا را در رستوران شاندیز میل کنند تا علاوه بر داشتن آخر هفته عالی در کنار خانواده  مهمانان خود از طعم بی نظیر کباب شیشلیک اصلی شاندیز نیز بی بهره نمانند. رستوران شاندیز عظیمیه کرج آماده پذیرایی از شما مهمانان گرامی با اصلی ترین و مشهورترین غذای این رستوران کباب بره شاندیز می باشد.