رستوران در عظیمیه کرج

رستوران در عظیمیه کرج

اگر برای سپری کردن اوقات خود به یک رستوران مناسب که استانداردهای بین المللی در آن رعایت شده است نیاز دارید کافی است سری به رستوران شاندیز عظیمیه بزنید.
رستورانی با رعایت تمام نکات بین المللی هم از لحاظ دیزاین داخلی رعایت نظافت برخورد گارسونها و مسئولین رستوران و از همه مهم تر آشپزانی ماهر که توجه به تمام سلیقه ها را برای طبخ غذا در دستور کار خود قرار میدهند .
رستوران شاندیز عظیمیه یکی از با اصالت ترین برندهای رستوران در ایران و نماینده رسمی رستوران شاندیز مشهد در کرج می باشد . که با استفاده از تجربه و توجه به مشتریان اصول رستوران داری را به نحو احسند انجام میدهد این امتیازات را  مدیون توجه ویژه مشتریان به رستورانهای شاندیز به ویژه رستوران شاندیز عظیمیه می باشد .

یک رستوران خوب و ویژگی های آن

منوها و تنوعی که یک رستوران  ارائه می دهد مطابق  نیازمندیهای افراد است. مثلا رستوران هایی که در سطح پایین تری قرار دارند، حق انتخاب مشتری به دلایل متعددی تقریباً محدود است.و این محدودیت خود به چند دلیل است
 1. هزینه ای که مشتری می خواهد در برابر آن بپردازد
 2. مدت زمانی که برای میل کردن غذا یا نوشیدنی صرف می کند.
 3. نوع رستوران و فردی که به رستوران می رود.
 4. انواع سرویس دهی رستوران
 5.  طراحی داخلی رستوران
 6. جو رستوران
قیمت؛ اگر قرار باشد فرد در یک وعده غذایی به طور کامل از دسرها و … استفاده کند و قیمت ها هم محدود باشند، برخی از غذاها و دسر ها به دلیل بالا بودن قیمت ها از منو حذف می شوند.
مدت زمانی است که فرد برای خوردن غذای خود صرف می کند. این زمان معمولاً در این دسته از رستوران ها کمتر از نیم ساعت است و به ندرت افزایش می یابد. با در نظر گرفتن بازه ی زمانی موجود نسبت به رستورانهای دیگر مشتری های کمتری مراجعه می کنند.

رستوران

احتمال دارد مشتری هنگامی که با منوی کامل و گسترده روبرو می شود، احساس خوبی نداشته باشد و ترجیح دهد منوی غذایش به صورت محدودتری ارائه شود اما همواره از چندین انتخاب برخوردار باشد.

انواع سرویس دهی رستوران

لازم است هر رستورانی در ابتدا درجه خدمات خود را مطابق با استانداردها تعیین کند و مناسب با آن استانداردها تعیین و مناسب با آن استانداردها و درجه ی سرویس دهی با مشتربان رفتار کند. بدین ترتیب چنانچه رستورانی ارائه دهنده غذا و   نوشیدنی هایی در  سطح رسمی است، لازم است ابعاد دیگر هم با این مورد همخوانی داشته باشند؛ لباس کارمندان، ادب و نزاکت پرسنل در مقابل میهمانان و … بنابراین نه تنها خدمات رسانی بلکه آموزش پرسنل در رستوران بسیار حائز اهمیت است و نیز اینکه در درجه اول آنچه مورد توجه و نیاز مشتری است در نظر گرفته شود.
طراحی داخلی رستوران: طرح داخلی رستوران اولین چیزی است که مشتری با آن ارتباط برقرار میکند و میتواند اثر مثبت و یا منفی روی فرد داشته باشد. طراحی داخلی یک رستوران تحت تاثیر عوامل متعدی است؛ اندازه و شکل سالن پذیرایی، مبلمان، چیدمان داخلی، ترکیب رنگ ها، نورپردازی و … کافه تریایی که در یک کارخانه و یا مکانهای مشابه واقع شده است فضای وسیعی دارد، میزها و صندلی ها با اندازه و طرح استاندارد، رنگ آمیزی و نورپردازی ملایم و مطابق با آن مکان طراحی شده اند. در رستورانهای مجلل اگر چه فضاسازی به نحوی است که مشتری تمایل دارد زمان بیشتری را در رستوران سپری کند، طراحی داخلی بسیار راحت و دلپسند است. عناصر دیگری هم از قبیل تابلوها، عکسها و … در رستورانها هستند که توجه فرد را به خود جلب میکند. میزها در فاصله بیشتری از یکدیگر قرار دارند، نوع صندلی ها و طرح قرار گرفتن آنها به نحوی است که فرد بتواند ساعات بیشتری را در رستوران سپری کند و در عین حال احساس آرامش خود را از دست ندهد.

محیط رستوران

رستورانهای مجلل اغلب جو رسمی دارند و این حس را در نحوه پوشش کارمندان و پرسنل، دکوراسیون، خدمات رسانی، افرادی که در این رستوران رفت و آمد میکنند و … القاء میکند. برخی از رستورانهایی که در سطح پایین تری قرار دارند سعی دارند تا جو دوستانه و راحتری را بجود بیاورند.

ویژگی های یک رستوران خوب

 1. آشپزخانه قابل رویت
 2. کارکنان مۆدب و پاسخگو
 3. داشتن سیستم تهویه مناسب
 4. داشتن فضای مناسب
 5. رعایت تناسب در میان غذاها
حضور مسئول رستوران در کنار مشتریان: حضور مسوول رستوران در جایی که مشتریان به صرف غذا می‌پردازند و پرس‌وجو از آن‌ها درباره اینکه کیفیت و کمیت غذا مورد پسندشان است یا نه، نشانه آن است که رستوران به مشتریانش اهمیت می‌دهد و همواره در پی بهتر شدن است. وجود فرم‌های نظرخواهی نیز می‌تواند نشانه‌ای از همین اهمیت قائل شدن برای مشتری باشد.
داشتن میزهای شیشه‌ای: از آنجا که سطوح پلاستیکی آلودگی‌ها را به خود جذب می‌کنند، در یک رستوران مناسب باید میزهای شیشه‌ای وجود داشته باشد تا به راحتی تمیز شوند.
 1. داشتن نور کافی و شلوغ نبودن
 2. سرو غذاهای سالم و مغذی
 3. هنگام انتخاب غذا در رستوران این نکات را رعایت کنید.
 4. به دنبال غذای سالم باشید
 5. منو را با دقت بخوانید به ویژه اگر طرفدار تغذیه ی سالم هستید و به غذایتان اهمیت می دهید.
 6. انتخاب خوب شرط سلامتی
هر چه رستورانی که می روید شیک و خوب باشد کمتر پولتان را دور ریخته اید. اگر اهل رستوران های خارجی هستید توجه داشته باشید که به عنوان مثال رستوران های ایتالیایی دو یا سه برابر بیشتر از نیاز روزانه تان پروتئین و گلوسید به خوردتان می دهند. رستوران های ژاپنی، تایلندی، یونانی و هندی در مقایسه با رستوران های مکزیکی، چینی و یا ایتالیایی کمتر به تناسب اندامتان آسیب می زنند. به خاطر اینکه در این رستوران ها گوشت ها به صورت کباب شده سرو شده و غذاهای سرخ کردنی کمتر سرو می شوند. اگر طرفدار رستوران های ژاپنی و سوشی های معروف آن ها هستید سس سویای کم نمک سفارش دهید.
غذای مفیدی به نام «ویژه»، «سفارشی»، «مخصوص» و غیره وجود ندارد. این واژه ها نشان می دهند که غذای تهیه شده با حجم بیشتری سرو می شود و بدتر اینکه سرشار از چربی و نمک است. در واقع برای اینکه غذا خوشمزه تر شود از نمک و چربی بیشتری استفاده کرده و با حجم زیادی سرو می کنند. برای همین توصیه می کنیم به این واژه ها اعتماد نکنید. بر عکس اگر در منویی واژه هایی مانند «کباب شده»، «بخار پز» و «تنوری» دیدید می توانید با خیال راحت تری انتخاب کنید. توصیه می کنیم قبل از سفارش غذا منو را با دقت بخوانید.


رستوران در عظیمیه کرج

اگر طرفدار گوشت هستید

اگر علاقمند به گوشت هستید احتمالاً توجهی به سالاد نخواهید داشت. پس حتماً گوشت های کم چرب تر سفارش دهید. غذاهایی که با سینه ی مرغ تهیه می شوند بهتر از آن هایی هستند که با ران مرغ سرو می شوند. چون سینه ی مرغ کم چرب تر است. توجه داشته باشید که سینه ی مرغتان نیز بدون پوست باشد. باید بدانید که سینه ی مرغ به همراه پوست هشت گرم چربی بیشتری نسبت به سینه ی بدون پوست دارد.
غذای مفیدی به نام «ویژه»، «سفارشی»، «مخصوص» و غیره وجود ندارد.
این واژه ها نشان می دهند که غذای تهیه شده با حجم بیشتری سرو می شود و بدتر اینکه سرشار از چربی و نمک است.
با پیش غذای مناسب شروع کنید
پیش غذا را فراموش نکنید. سوپ سبزیجات، سوپ ذرت یا سالاد گزینه ی مناسبی است. لازم نیست که سس های رژیمی سفارش دهید. بگویید به سالادتان سس نزنند و از سس سرکه یا خود سرکه استفاده کنید. دو قاشق غذا خوری سس سرکه برای صرف سالادتان کافی است. زمانی که شیشه یا ظرف سس را روی سالادتان گردش می دهید حدود یک سوم فنجان سس به آن اضافه می شود که معادل 6 قاشق است. بهتر است برای اضافه کردن سس یا سرکه از قاشقتان  استفاده کنید.

از سوال کردن خجالت نکشیداگر در مورد غذایی که می خواهید سفارش دهید ابهامی دارید حتماً در مورد نحوه ی طبخ آن از پیش خدمت سۆال کنید. معمولاً پیش خدمت ها در مورد خوب یا بد بودن غذا حرفی نمی زنند و فقط می گویند فلان سوپ یا فلان غذایمان خوشمزه است. برای همین لازم است که سۆالات دقیق تری بپرسید. مثلاً اینکه فلان غذا با خامه تهیه شده یا کره؟ در این صورت است که می توانید میزان کالری دریافتی را تخمین بزنید و بخواهید که مثلاً کره یا خامه ی کمتری به غذایتان اضافه کنند. اگر خجالت بکشید و سۆال نکنید مجبورید هر غذایی که جلویتان می گذارند را میل کنید.