گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1403/03/05 - 13:48
كد :139

طرز تهیه شیشلیک شاندیز مشهد

طرز تهیه شیشلیک شاندیز مشهد به صورت بسیار لذیذ با طعم دهنده های مختلف قابل تهیه و اجرا می باشد ، این غذا ، غذای سنتی شهر مشهد می باشد و در سراسر ایران نیز پخته و میل می شود .

طرز تهیه شیشلیک شاندیز مشهد با توجه به دنبال کردن رسپی به صورت دقیق ، قابل تهیه به صورت بسیار لذیذ می باشد .
این غذا یکی از غذاهای سنتی شهر مشهد می باشد ، و با استفاده از دنده ی گوسفند درست شده و برای پخت این دنده از آتش مستقیم استفاده می شود .
بهتر است برای میل کردن این غذای خوشمزه با دست اقدام نمایید تا طعم لذیذ غذا را بهتر حس کنید .
این کباب خوشمزه در بیشتر موارد از دنده ی گوسفندی تهیه می شود و تکنیک ها و نکته های پخت خاص خود را دارد .
شیشلیک مشهدی علاوه برسراسر ایران در سایر کشور های دیگر نیز درست شده و محبوب می باشد و ارائه این غذا با بهترین طعم و کیفیت در رستوران های معدودی امکان پذیر می شود . در ادامه به بررسی شیوه ی پخت این غذای خوشمزه و لذیذ می پردازیم .

مطالب مرتبط : بهترین رستوران در کرج

4

شیشلیک شاندیز مشهدی 

دستور پخت این غذا بسیار آسان می باشد و با تهیه ی دقیق این غذا طبق رسپی و رعایت نکات ذیل به غذایی خوشمزه و لذیذ دست پیدا می کنید .
مواد لازم :

  • کره 100 گرم
  • دنده گوسفندی 12 عدد 
  • آبلیمو 8 ق غ
  • روغن مایع 8 ق غ 
  • نمک به میزان لازم 
  • فلفل سیاه به میزان لازم 
  • زعفران دم کرده به میزان لازم 

برای طعم دار کردن گوشت های دنده که از قبل خرد شده در سایز دلخواه می باشند از فلفل سیاه و زعفران استفاده می کنیم و گوشت را با این مواد به خوبی ماساژداده و می گذاریم به خوبی به خرد گوشت برود .
برای طعم دادن به این غذا دستورات مختلفی وجود دارد بعضی از دستورات از مواد طعم دهنده ای مانند ماست ، رب انار ، دارچین و میخک نیز نام برده اند .
در ادامه پیاز هارا خلالی خرد کرده و شیشلیک ها ی مزه دار شده را به آن اضافه می کنیم .
این مخلوط را در 6 الی 5 دقیقه داخل یخچال قرار می دهیم .
برای به دست آوردن گوشت نرم و لذیذ بهتر است قبل از به سیخ زدن گوشت ها آن ها را با بیفتک بکوبیم تا گوشت نرمی به دست آوریم .
پس از اجرای تمامی مواد بالا شروع به سیخ کشیدن دنده ها می کنیم و در هنگام پخت بهتر است ، شعله را جوری تنظیم کنیم تا دنده ها به آرامی از درون بپزد و قبل از پختن کامل، نسوزد .
برای خوش طعم تر شدن شیشلیک ها بهتر است، وقتی روی آتش قرار دارند، ترکیب کره ، زعفران و آبلیموی تازه را مرتب با فرچه روی شیشلیک ها بکشیم تا عطر و طعمی عالی بدست آوریم .

نکات مهم برای طعم بهتر 

به دلخواه خود می توانید از ادویه هایی مانند دارچین ، رزماری ، پاپریکا و سیر استفاده نمایید .
غلظت سس استفاده شده بر تردی و خوش طعمی گوشت بسیار تاثیر گذار می باشد .
زمان استراحت و طعم دار کردن گوشت هرچه طولانی تر باشد همان قدر خوش طعم تر و لذیذ تر می باشد ، در صورت زمان کمتر بهتر است از کیوی استفاده نمایید، زیرا به دلیل خواص اسیدی که دارد، به سرعت گوشت را نرم می کند .
برای پخت دنده ها تایم کافی قرار داده و با شعله ی کم مغز پختشان کنید ، اگر در پخت این غذا عجله کنید گوشت ها از بیرون برشته و داخلی نپخته خواهند داشت .
برای جلوگیری از سفت شدن گوشت ها بهتر است نمک را در لحظه آخر ب گوشت اضافه نمایید .